Żeby się dobrze bawić, nie trzeba komputerów ani konsoli
Gry i zabawy z dziadkami, poznawanie historii swoich przodków – to tylko przykłady tego, co będzie działo się w Wodzisławiu Śląskim dzięki projektom zgłoszonym przez mieszkańców.
WODZISŁAW ŚL. Wodzisławskie Centrum Kultury rozpoczęło realizację pomysłów, które zostały zgłoszone przez mieszkańców w konkursie w ramach projektu „Inicjatywy lokalne w Wodzisławiu Śląskim”. Wybór i realizacja wybranych inicjatyw mieszkańców to kontynuacja działań podjętych w ramach części diagnostyczno–animacyjnej, która trwała od marca do czerwca. Realizacja projektów, na których realizację WCK przeznaczy ponad 22 tys. zł, wzbogaci dotychczasową lokalną ofertę kulturalną oraz ma zachęcić mieszkańców do inicjowania kolejnych przedsięwzięć społeczno–kulturalnych.
Kokoszycka kuźnia talentów
Przedsięwzięcie zostało zgłoszone przez Blandynę Konieczny i Zofię Widenkę, którego głównym celem jest pobudzenie aktywności kulturalno-społecznej mieszkańców dzielnicy Kokoszyce poprzez organizację warsztatów plastycznych, muzyczno-choreograficznych, florystycznych oraz poświęconych dziedzictwu kulturowemu. 12 półtoragodzinnych, popołudniowych spotkań będzie miało miejsce we wrześniu i październiku w siedzibie OSP oraz na terenie zespołu parkowo-pałacowego w Kokoszycach, natomiast impreza podsumowująca realizację projektu połączona z wystawą prac odbędzie się 9 listopada o godz. 18.00 w WCK. Osoby zainteresowane udziałem w projekcie mogą kontaktować się z jego koordynatorkami pod nr tel. 794937224.
Dzieci mają korzenie – opowiedz mi o nich
Cykl warsztatów fotograficznych dla dzieci w wieku szkolnym i ich opiekunów, które odbywać się będą w dzielnicy Radlin II. Ich uczestnicy, poza zdobyciem podstawowej wiedzy o sztuce fotografowania, będą mieli okazję do międzypokoleniowej wymiany doświadczeń, wspomnień, a także poznania historii danego miejsca i zamieszkujących go ludzi. Do przeprowadzenia zajęć zostaną wykorzystane również stare fotografie, będące punktem odniesienia dla współczesnego obrazu rzeczywistości. Cykl dziesięciu, półtoragodzinnych spotkań, trwać będzie od września do października. Zwieńczeniem warsztatów będzie wystawa fotografii, na którą organizatorzy zapraszają 14 listopada do Zespołu Szkolno–Przedszkolnego nr 3 w Radlinie II. Informacji na temat projektu udziela jego koordynatorka Antonina Godziek, tel. 500095557.
Baw się z nami seniorami
Międzypokoleniowy projekt, który odbywać się będzie w Zespole Szkolno–Przedszkolnym nr 3 w Radlinie II, zgłoszony przez Adrianę Kozielską. W trakcie dziesięciu spotkań, które odbędą się we wrześniu i w październiku, dziadkowie i babcie będą mieli okazję aktywnie spędzić czas na zabawach i grach, które były nieodłącznym elementem ich dzieciństwa i zaprezentować je młodemu pokoleniu. Finał projektu odbędzie się 14 listopada w ZSP nr 3. Chętnych do udziału w inicjatywie prosi się o kontakt pod nr 666339920.
Bliżej siebie
To projekt mający na celu promocję twórczości mieszkańców dzielnicy Zawada, którzy na co dzień nie mają możliwości zaprezentowania swojego dorobku szerszemu gronu odbiorców. Właśnie dlatego 29 września o godz. 17.00 na terenie Zespołu Szkolno–Przedszkolnego nr 1 zorganizowana zostanie impreza środowiskowa, podczas której można będzie zapoznać się z twórczością lokalnych grup artystycznych, twórców i pasjonatów, a także samemu spróbować artystycznej aktywności w formie warsztatów. Szczegółowych informacji udziela koordynatorka zadania Monika Storka pod nr tel. 666090451.
Przypomnijmy, że na realizację projektu WCK otrzymało dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury z Programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2018. oprac. (mak)