Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 5 (690) Data wydania: 04.02.14

Kącik ZUS

Beata Kopczyńska - Rzecznik prasowy O/ZUS w Rybniku

Jestem emerytką, wcześniej przez wiele lat pobierałam rentę. Dotychczas pieniądze z ZUS przynosił mi listonosz. Od niedawna mam konto w banku. Chciałabym, aby już nie listonosz mi dostarczał emeryturę, lecz pieniądze były wpłacane do mojego banku na mój rachunek. Gdzie powinnam to zgłosić i jakie dokumenty będą mi potrzebne?

Aniela M.

Świadczenie emerytalno-rentowe wypłaca się osobom uprawnionym za poszczególne miesiące kalendarzowe w dniu ustalonym w decyzji organu rentowego jako termin płatności świadczeń. Wypłata może być dokonywana za pośrednictwem osób prawnych prowadzących działalność w zakresie doręczania świadczeń (np.poczty) albo na wniosek osoby uprawnionej: - na jej rachunek lub jej rachunek w banku lub spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej. Aby otrzymywać emeryturę na swój rachunek w banku, wystarczy, że uda się Pani do najbliższej jednostki ZUS i złoży ( na piśmie lub ustnie do protokołu) stosowny wniosek w tej sprawie. Prośbę o zmianę sposobu przekazywania należnego świadczenia można również wysłać pocztą.

Należy jednak pamiętać, aby wniosek zawierał dane pozwalające na identyfikację, tj. przede wszystkim imię i nazwisko, numer pobieranej emerytury, numer PESEL, a także jej podpis. Szczególną uwagę należy zwrócić przy podawaniu (wpisywaniu) numeru konta bankowego, na który mają być przesłane pieniądze. Dla pewności można przedłożyć jakikolwiek dokument wystawiony przez bank, zawierający numer rachunku oraz dane jego posiadacza.

W celu ułatwienia składania wniosków w sprawi zmiany dyspozycji przekazywania należnych świadczeń oddziały ZUS przygotowały specjalne formularze do wypełnienia.