Pierwsi rozpoczną ferie
Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego – opublikowanym na stronie internetowej MEN – jako pierwsi ferie zimowe w 2011 r. będą mieli uczniowie z województw: śląskiego, lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego i pomorskiego. Dwutygodniową przerwę w nauce będą oni mieli od 15 do 30 stycznia. Od 22 stycznia do 6 lutego ferie będą mieli uczniowie z województw: podlaskiego i warmińsko–mazurskiego, a od 29 stycznia do 13 lutego z województw: kujawsko–pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Jako ostatni – od 12 do 27 lutego – odpoczywać będą uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.
Przerwa na święta
Kalendarz roku szkolnego 2010/2011 przewiduje także m.in. dwie dłuższe świąteczne przerwy w nauce: zimową na Boże Narodzenie – od 23 grudnia do 2 stycznia oraz wiosenną na Wielkanoc – od 21 do 26 kwietnia.
Dłuższy rok szkolny?
Zbliżający się rok szkolny może być wyjątkowo długi. Jeżeli trzymać się przepisów rozporządzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej, to rozdanie świadectw powinno odbyć się dopiero 1 lipca. Zamieszaniu winien jest kalendarz. Aby co roku nie wskazywać daty zakończenia roku szkolnego, MEN w rozporządzeniu zapisał stały termin. Zgodnie z paragrafem 2 zajęcia dydaktyczno-wychowawcze kończą się w najbliższy piątek po 18 czerwca. W 2011 r. będzie to 24 czerwca. Problem w tym, że jest to piątek po Bożym Ciele, który zgodnie z innym paragrafem tego rozporządzenia jest dniem wolnym. Kolejny pracujący piątek wypada dopiero 1 lipca.
PAP–Samorząd