Oni też znaleźli tutaj swoje miejsce
W warsztatach plastyczno-technicznych biorą udział przede wszystkim dzieci, dla których zabrakło miejsca w przedszkolu. Grupę stworzyli sami rodzice, którzy postanowili dać swoim pociechom szansę udziału w ciekawych zajęciach.
W ramach projektu w Jedłowniku prowadzone są cykliczne warsztaty plastyczne, techniczne oraz przyrodnicze. Zajęcia dla dzieci w wieku 5-6 lat odbywają się w każdy wtorek od godz. 15.00 do 16.00, od września do stycznia przyszłego roku, a dla dzieci 3-4-letnich w te same dni, od godz. 16.00 do 17.00. – Przewidujemy, że jednorazowo w warsztatach weźmie udział łącznie 40 osób w dwóch grupach po 20 w każdej – mówi Beata Rzaczek, artysta plastyk, instruktor warsztatów i koordynator projektu.
W ramach projektu, w Przedszkolu nr 2 odbył się już Festyn Rodzinny połączony z konkursem plastycznym. Kolejną imprezą jest listopadowa akcja „My się strachów nie boimy”, czyli artystyczna Noc w Przedszkolu, w której ma wziąć udział 150 osób. W programie są również spotkania z ciekawymi ludźmi z cyklu „Różni ludzie, różne zawody”. Na spotkania z dziećmi przyjdą: trener reprezentacji Śląska, trener Polski Kung fu Wushu - Mirosław Barszowski, leśniczy Tomasz Szczansny, pisarz śląski Jerzy Buczyński. Podczas realizacji projektu powstaną prace, z których przygotowane zostaną wystawy. Prace będzie można zobaczyć w rydułtowskiej bibliotece, w „Galerii w Piecu” w Gaszowicach oraz w Wodzisławskim Centrum Kultury. Całość przedsięwzięcia zakończy wernisaż z udziałem zaproszonych gości oraz uczestników projektu.
Warsztaty realizowane są dzięki dofinansowaniu z programu Działaj Lokalnie IV oraz z Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych.
(izis)