JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 11 (476) Data wydania: 17.03.09

Kibice boją się o przyszłość Odry

W meczu ze Śląskiem Wrocław piłkarze Odry zdobyli pierwszy punkt w tym roku. Kibice mają jednak dość kiepskiej postawy zespołu, za którą obarczają trenera Ryszarda Wieczorka.

Mecz rozpoczął się od dominacji Odry, która od początku zagrała agresywnie. W pierwszym kwadransie gry Śląsk nie potrafił sobie poradzić z pressingiem naszych piłkarzy. Niestety swojej przewagi Odra nie potrafiła udokumentować poważnym zagrożeniem dla bramki Wojciecha Kaczmarka, bramkarza Śląska. Po kwadransie goście otrząsnęli się i wyprowadzili kilka groźnych kontrataków. Do końca pierwszej połowy drużyny próbowały grać cios za cios. Niestety klarownych sytuacji szczególnie dla Odry nie było. Jedyną wartą odnotowania w 22. minucie zmarnował Jan Woś, który kilka metrów przed pustą bramką nie zdołał uderzyć piłki głową.

Woś przeprasza kibiców
 Na drugą połowę Odra wyszła niezwykle zmobilizowana. Już w 46. minucie dobrym uderzeniem popisał się Rober Kłos, który z prawej strony boiska starał się zaskoczyć bramkarza gości. Kaczmarek pewnie złapał jednak piłkę. W dalszych minutach Odra próbowała atakować, jednak zabrakło pomysłu na wykończenie akcji. – Chłopcy bardzo chcieli, grali agresywnie, biegali, ale zabrakło w tej grze swobody i polotu, co jest wynikiem braku punktów na naszym koncie – wyjaśniał po meczu trener Ryszard Wieczorek. Przede wszystkim brakowało takich akcji jak ta z 64. minuty, kiedy Woś ładnie dośrodkował piłkę z bocznej strefy boiska i główkował Piotr Bagnicki. Grę próbował urozmaicić wprowadzony na boisko Jaroslav Machovec. To po jego akcji z 80. minuty w polu karnym Śląska doszło do zamieszania, w efekcie którego na murawę padł jak ścięty Maciej Korzym. Arbiter spotkania wskazał na jedenastkę. Do piłki podszedł Woś. Niestety popularny Janek nieco przekombinował, strzelał na dwa tempa, by zmylić bramkarza, w efekcie Kaczmarek wybronił uderzenie piłkarza Odry. – Cóż mam powiedzieć. Zdecydowałem, że będę strzelał tego karnego. Przede wszystkim uderzyłem za słabo. Chciałbym przeprosić kibiców, którzy przez 90 minut nas wspierali – komentował na gorąco załamany piłkarz Odry. Woś jest przekonany, że jego bramka dałaby Odrze upragnione trzy punkty. – Nie można mieć pretensji do trenera. Graliśmy dziś dobrze, mieliśmy swoje szanse, jednak cóż może zrobić trener, kiedy zawodnik nie strzela w tak dobrej sytuacji jak karny – dodaje Woś.

Kibice żegnają trenera, Wieczorek zachowuje spokój
 Innego zdania są kibice Odry. Na internetowym forum klubu domagają się dymisji Ryszarda Wieczorka. Winią go przede wszystkim za styl w jakim gra prowadzony przez niego zespół. I podają statystki Wieczorka w Odrze, odkąd przejął drużynę po Januszu Białku – 9 meczów, 1 zwycięstwo, 3 remisy, 5 porażek, bramki  2-12. – „Gdyby którykolwiek trener w jakiejkolwiek drużynie ekstraklasy miał taką statystykę jak Wieczorek to dawno wyleciałby z wielkim hukiem. W Zabrzu zrobili to i prawdopodobnie dzięki temu uratują ligę. My będziemy czekać aż będziemy na ostatnim miejscu do końca pozostaną 4 kolejki i będziemy liczyć na cud. Ten jednak się nie wydarzy…” – pisze jeden z kibiców. Trener zachowuje spokój. – W dalszym ciągu jestem optymistą, widziałem dziś dużo serca i walki. Szkoda, że wcześniej nie graliśmy z takim zaangażowaniem. Gdybyśmy tak jak dziś, zagrali w pierwszym meczu z ŁKS, to bylibyśmy bogatsi o punkty – powiedział na konferencji prasowej Ryszard Wieczorek. – Teraz musimy szukać punktów w kolejnych meczach, z drużynami środka tabeli, które będą dla nas meczami prawdy. Jak będziemy grać z taką determinacją i dojdzie do tego swoboda w operowaniu piłką, to powinno być dobrze – dodaje Wieczorek. W zapewnienia trenera kibice jednak nie wierzą. – Proponuję już się nie gorączkować tylko pogodzić się z myślą, że spadliśmy. Z Wieczorkiem z tego bagna już nie wyjdziemy – komentuje na forum internauta „czyżyk”.

Dudek najlepszy
 Dobrze podczas meczu spisali się kibice Odry, a przynajmniej ci najwierniejsi z „eLki”. Przez całe 90 minut dopingowali swój zespół, starając się być „12 zawodnikiem”. Zgodnie z nową tradycją kibice wybrali najlepszego zawodnika meczu spośród graczy Odry. Został nim Dariusz Dudek, który udanie powrócił do pierwszego składu drużyny. W nagrodę otrzymał okazały tort ufundowany przez jedną z fanek Odry.