Piorą pełną parą
Utworzona przez władze powiatu pralnia realizuje już pierwsze zlecenia. Pracują tutaj osoby niepełnosprawne.
Nowoczesna pralnia została uruchomiona pod koniec ubiegłego roku. Mieści się w budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Można wyprać tutaj niemal wszystko. Od bielizny pościelowej do poduszek i kołder puchowych. Specjalna śluza bezpieczeństwa pozwala także na pranie odzieży czy bielizny szpitalnej. Sami jeździmy do klientów
Oferta pralni skierowana jest do dużych firm jak i klientów indywidualnych. Ceny ustalane są w zależności od liczby i rodzaju rzeczy do wyprania. Od lutego będzie można tutaj także wymaglować pranie. Ceny nie są wygórowane. Za poszewkę na „jaśka” trzeba będzie zapłacić tylko 60 gr. Maglowanie firan do wysokości 2,60 metra wyceniono na 3,50 zł, a obrusa dużego na 3,00 zł.
Mogę zapewnić, że jakość naszych usług jest naprawdę wysoka. Już teraz korzystają z nich NZOZ-y czy lokale gastronomiczne. Wszystko jest tutaj praktycznie zautomatyzowane. Dodatkowo sami odbieramy od klienta brudne rzeczy i odwozimy czyste, wyprasowane i zapakowane – zachwala Wojciech Niemiec, kierownik Zakładu Aktywności Zawodowej.
Nie wpadają w rutynę
Pracownicy pralni to osoby z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności nie tylko ruchowej, ale także umysłowej. Dzięki zatrudnieniu mają okazję wyrwać się z czterech ścian, częściowo przynajmniej poczuć się niezależni i potrzebni, bo za swoją pracę otrzymują pieniądze. Niepełnosprawność wcale nie odbija się się na jakości świadczonych usług.
– O ile ludzie zdrowi popadają z czasem w rutynę, o tyle w przypadku moich pracowników nie ma o tym mowy. Każdą rzecz wykonują z należytą starannością i zaangażowaniem – mówi Wojciech Niemiec.
Jak skorzystać z oferty?
Kierownik ZAZ-u liczy, że zainteresowanie usługami pralniczymi z miesiąca na miesiąc będzie coraz większe.
– To dla nas ważne. Nie tylko dlatego, że musimy się z czegoś utrzymać. Pieniądze będą też przeznaczone na wycieczki czy imprezy dla naszych pracowników, pozwolą także na ewentualne premie. Każda złotówka będzie przeznaczona właśnie na funkcjonowanie ZAZ–u – wyjaśnia kierownik.
Osoby lub firmy zainteresowane usługami wodzisławskiego zakładu mogą kontaktować się drogą mailową: zazwodzislaw@wp.pl lub telefonicznie pod numerem 606 851 056.(j.sp)