Co należy zmienić?
Chodzi nie tylko likwidację miejsc budzących „postrach” mieszkańców, ale także o rozwiązywanie problemów społecznych oraz zjawisk gospodarczych.
– Wstępna koncepcja programu rewitalizacji miasta będzie również omawiana w otwartych konsultacjach społecznych – tłumaczy Henryk Hajduk, zastępca burmistrza miasta.
Każde zgłoszenie może dotyczyć tylko jednego konkretnego przedsięwzięcia, np. miejsca, które wymaga zagospodarowania, nieruchomości, która wymaga odnowy, powszechnego problemu społecznego do rozwiązania, zlikwidowania bariery dla rozwoju przedsiębiorstw itp. Ta sama osoba może złożyć więcej niż jedną ankietę.
Swoje pomysły mogą zgłaszać mieszkańcy poszczególnych rejonów miasta, przedsiębiorcy, osoby aktywne zawodowo na różnych polach publicznych, organizacje pozarządowe, właściciele i zarządcy nieruchomości.
– W ankiecie mogą znaleźć się gotowe projekty, które zgłaszający chciałby zaproponować do ujęcia w programie rewitalizacji, jak i wstępne propozycje lub postulaty, co do konkretnych przedsięwzięć, które powinny zostać podjęte w wybranych obszarach miasta – mówi Henryk Hajduk.
Wzory ankiet dostępne są na stronie internetowej UM: www.rydultowy.pl. Wypełnione druki przyjmowane będą do dnia 28 lutego. Można je wrzucać do oznakowanej skrzynki ankietowej umieszczonej na parterze Urzędu Miasta Rydułtowy lub wysłać pocztą elektroniczną na adres: um.bkpf@rydultowy.pl.
(j.sp)