JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 21 (141) Data wydania: 22.05.02

Tylko wynik cieszy

Drużyna Płomienia Połomia - najlepsza ekipa w rundzie wiosennej wygrała po bramce Pawła Kaszycy z Rafametem Kuźnia Raciborska 1:0. Sama gra pozostawia za to wiele do życzenia.

W pierwszej części spotkania gos-podarze mieli wyraźną przewagę i wydawało się, że bramki są tu tylko kwestią czasu. Tak jednak nie było. Drużyna Rafametu bardzo wysoko postawiła poprzeczkę najlepszej ekipie wiosennych rozgrywek. Pierwsza i - jak się później okazało - jedyną bramkę strzelił w 24 minucie Paweł Kaszyca po dośrodkowaniu Janusza Sobali. Kaszyca, mimo to, że strzelił bramkę, nie może niedzielnego występu zaliczyć do udanych. Zmarnował kilka dobrych sytuacji, a w 89 minucie po błędzie bramkarza Edwarda Witta spudłował do pustej bramki.

Goście mieli bardzo wiele okazji do podwyższenia przewagi. W 50 minucie Kaszyca wysunął do Sobali, ten jednak trafił prosto w bramkarza. W 66 minucie Sebastian Ostrowski wpakował piłkę do siatki Witta, ale boczny sędzia dopatrzył się spalonego. Wynik został więc ustalony w 24 minucie. Mimo zwycięstwa trener Jerzy Wolny nie był zadowolony z gry swoich podopiecznych. Trener gości mimo chrypki, której nabawił się podczas tego spotkania, dobrze wypowiadał się w swoich zawodnikach, którzy bądź co bądź niczym ciekawym nie zachwycili.

Rozmowa z Bernardem Sławikiem - trenerem Rafametu

Nowiny Wodzisławskie: Ma Pan pretensje do swoich zawodników po dzisiejszym meczu?
Bermard Sławik: Nie. Absolutnie. W pierwszej połowie przy stracie bramki jeden z obrońców nie zdążył wrócić, odpuściliśmy w okolicach pola karnego i zawodnik rywala zdołał wyjść na czystą pozycję, strzelił i trafił w światło bramki. I tu jedynie mam pretensje. Szkoda, bo walczyliśmy na ile nas stać. Wystąpiło dzisiaj trzech debiutantów, juniorów. Była to konieczność, ale i chciałem już dawniej, aby ci młodzi zawodnicy zaczęli wchodzić do drużyny, ale nie miałem na to większego wpływu. Jestem zadowolony z postawy chłopaków. Mieliśmy sytuacje, kiedy mogliśmy wyrównać, ale zabrakło trochę szczęścia. Nie była to wielka piłka, ale
NW: Czemu nie zagrał Artur Pączko?
BS: Artur pracuje w policji i dostał dzisiaj drugą zmianę. Nie mógł zjawić się na meczu. Ostatnio nie grał zbyt skutecznie, ale na pewno było to wielkie osłabienie. Jest to bardzo pożyteczny zawodnik. Potrafi przytrzymać piłkę w przodzie, potrafi tam stworzyć dobrą sytuacje. Tak było w spotkaniu z Lubomią, gdzie wprawdzie bramki nie strzelił, ale skutecznie przyczyniał się do ich zdobywania.
Jerzy Wolny, trener „Płomienia" Połomii: Nie jestem zadowolony z dzisiejszego meczu. To najsłabszy występ Płomienia Połomii w tej serii. Przyczyną jest zapewne zmęczenie, bo zagraliśmy trzy spotkania w krótkim czasie oraz brak Gorausa, który z powodów rodzinnych nie mógł dzisiaj wystąpić, a także Zbigniewa Ptoszka, który wprawdzie zagrał w drugiej połowie, ale biegał z kontuzją. Ale poza tym reszta zawodników - poza wyjątkami - zagrała fatalnie. Kolejny słaby występ Pawła Kaszycy. Chwała mu za to, że strzelił bramkę, ale jego występ pozostawia wiele do życzenia. Miał sytuację „sam na sam", minął także pustą bramkę. Takich błędów nie może popełniać napastnik. Jestem zadowolony tylko z wyniku, bo zwycięstwo cieszy. W najbliższym czasie trzeba poprawić skuteczność. Wiosną jesteśmy najlepszą drużyną, a strzeliliśmy tylko 19 bramek, kiedy powinno być ich co najmniej 30.