Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 11 (1506) Data wydania: 16.03.21
Czytaj e-gazetę

Seniorzy chcą windy w urzędzie

Do prezydenta Polowego trafiło pismo sygnowane przez Czesławę Kordyaczny szefową Śląskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Bronisława Tomalika przewodniczącego Rady Seniorów.

Popierają oni plan włodarza, który chce umieścić windę przy ścianie urzędu od strony komendy straży miejskiej.

Ta winda jest potrzebna, od lat różne organizacje toczyły batalie, aby została zamontowana, ale efekt był mizerny – napisali seniorzy do włodarza.

Odnieśli się w swoim piśmie do protestu radnego Piotra Klimy i lekarza Marka Labusa, którzy kwestionują lokalizację windy, bo ta zakryje sgraffito Mariana Zawisły znajdujące się na ścianie, gdzie pojawi się szyb windy. – Dzieło będzie tylko częściowo zasłonięte szklaną windą. Wystarczy wykonać dwa kroki w prawo w windzie i jadący nią obejrzy dzieło w całości – przekonują autorzy pisma, którzy zapoznali się z wizualizacją obiektu. Seniorzy podają, że inna lokalizacja windy w urzędzie będzie wiązała się z wyższymi kosztami inwestycji i zajęciem biur magistratu. Przypominają, że poprzedni projekt dotyczący tego urządzenia nakazywał użytkownikom windy, w tym osobom niepełnosprawnym, „wędrówki ludu” po urzędzie, bo winda byłaby ulokowana w dwóch miejscach i dowoziła na półpiętro, a z innego miejsca wyżej.

Proponowana lokalizacja w minimalnym stopniu obniży walory artystyczne dzieła pana Zawisły – uznali studenci ŚUTW i radni – seniorzy.

Piszący do prezydenta mają już dość czekania na windę „niewiadomo jak długo”. – Jako organizacje senioralne popieramy każdy projekt likwidujący bariery architektoniczne w mieście – podsumowali Kordyaczny i Tomalik.

(m)