JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 45 (917) Data wydania: 10.11.09

Huragan zmiótł Green Turkey

Mecz IV kolejki ALK rozegrany 8 listopada pomiędzy zespołami Huraganu i Green Turkey zakończył się zwycięstwem Huraganu.
Początek spotkania był wyrównany, gra kosz za kosz. Przy wyniku 7:7 zawodnik Huraganu Łukasz Błaszków trafił za 3 punkty i było 10:7. Od tego momentu Huragan zaczął powiększać przewagę: kilka dwupunktowych rzutów, dwie szybkie kontry zakończone 2 punktami, pudła drużyny przeciwnej – dały wynik 19:10 dla Huraganu, a po chwili 23:14. Drużyna Green Turkey zmobilizowała się jeszcze w tej kwarcie i po kilku udanych akcjach za 2 punkty skontrowała przeciwników i w ostatniej sekundzie I kwarty rzuciła także za 2. Tym samym zmniejszyła przewagę i ustaliła wynik I kwarty na 23:20.

Od początku II kwarty Huragan znowu przejął inicjatywę na parkiecie i odskoczył na 11 punktów. Od wyniku 35:24 trwała walka punkt za punkt i skończyło się wynikiem 43:31.

W III kwarcie przy stanie 51:33 kontuzji doznał zawodnik Green Turkey Piotr Halama – prawdopodobnie skręcił kostkę. W tej kwarcie Huragan cały czas powiększał przewagę i ostatecznie osiągnął wynik 67:43.

W IV kwarcie Huragan powiększył przewagę do 24 punktów i przy stanie 69:45 każda z drużyn popisywała się akcjami za 3 punkty. Gdy na tablicy wyświetlał się wynik 77:54 dla Huraganu, ładną indywidualną akcję pokazał zawodnik Green Turkey Maciej Grzybek. Od swojego kosza do kosza przeciwników przebiegł z piłką mimo asysty dwóch zawodników Huraganu i trafił za 2 punkty. Poza tym Huragan utrzymał cały czas bezpieczną przewagę 23 punktów i mecz skończył się 88:65 dla Huraganu.

Green Turkey – Huragan 65:88
Green Turkey: Maciej Grzybek 24, Damian Półtorak 20.
Huragan: Dariusz Ronin 41, Przemek Chęć 10, Michał Kitzinger 10.
Green Turkey: Piotr Halama 9, Maciej Grzybek 24, Mateusz Pikuła 6, Kamil Styrnol 2, Marcin Zubko 4, Damian Półtorak 20.
Huragan: Przemek Chęć 10, Marcin Bukowski 7, Michał Kitzinger 10, Łukasz Bunio 7, Dariusz Ronin 41, Przemek Łapiński 7, Łukasz Błaszków 6.

Michał Kitzinger – zawodnik drużyny Huragan: Wykorzystaliśmy naszą przewagę wzrostu, graliśmy na wysokich zawodników, takie były założenia taktyczne przed meczem i je zrealizowaliśmy w 100 procentach.

Maciej Grzybek – kapitan zespołu Green Turkey: Nie było zbiórek na tablicach, zabrakło nam wysokich chłopaków, z gry nie wyglądało to tak źle. Na wyniku meczu zaważyło zmęczenie, kontuzja Piotra Halamy i brak 2 podstawowych zawodników.