W poszukiwaniu oceanu miłości
Krzanowice Pod takim tytułem młodzież gimnazjum przygotowała 9 lutego z okazji Dnia Zakochanych montaż słowno-muzyczny. Było to skłaniające do refleksji nad ludzkim życiem, przemijaniem oraz wartością i rolą miłości głębokie, duchowe przeżycie.
Uroczysta akademia rozpoczęła się od wystąpienia Samorządu Gimnazjalnego, który podsumował akcję „Poczty walentynkowej”. W ciągu tygodnia wpłynęło 140 kolorowych pocztówek z serdecznymi walentynkowymi motywami. Zostały nimi obdarowane nie tylko pary zakochanych. Krzanowiccy uczniowie postanowili okazać dowód sympatii każdemu, kto odgrywa w ich życiu ważną rolę. Grono pedagogiczne czekała w pokoju nauczycielski miła niespodzianka. Na pięknie udekorowanym stole stała potężna pocztówka z podziękowaniami i życzeniami od młodzieży, a przy każdym nauczycielskim krześle leżało symboliczne czerwone jabłko. Po wystąpieniu samorządu przyciemniono okna, zapalono świece, a z oddali słychać było szum morskich fal. Na widowni zapanowała cisza. Jakub Kreis, uczeń klasy III, odczytał wzruszający list Garreta do ukochanej Catherine.
W repertuarze znalazła się recytacja poezji oraz poezja śpiewana w wykonaniu Tomasza Kuziaka, nauczyciela i Pauliny Kozioł z Klubu Poezji Śpiewanej „Atlantyda”. Swym talentem muzycznym oczarowała widzów Sonia Kuziak. Największe wrażenie na uczniach wywarła interpretacja „Hymnu o miłości”, którą zaprezentowały Malwina Biśta i Emilia Michna, uczennice klasy II. Wykorzystując słowa św. Pawła i muzykę z filmu „Titanic”, dziewczyny wzruszyły publiczność do łez. Na zakończenie były gromkie brawa, ciepłe słowa gratulacji i podziękowanie pani dyrektor – dr Kornelii Lach, skierowane do uczniów i Marceli Szymańskiej, nauczycielki języka polskiego, dzięki której to niecodzienne spotkanie mogło mieć miejsce i tak wspaniałą oprawę.
Marcela Szymańska
Jest w naszym ZS grupa zdolnej młodzieży, która potrafi łączyć obowiązki szkolne z rozwijaniem swoich zainteresowań. Są to uczniowie palący się do pracy, bardzo zdyscyplinowani, obowiązkowi, którzy potrafią przyjąć krytyczne uwagi opiekuna i nigdy nie odmawiają udziału w imprezach szkolnych. Praca z takimi uczniami daje wiele radości, motywuje do podejmowania nowych przedsięwzięć. Podziękowania należą się panu Tomaszowi Kuziakowi, który zawsze służy mi swoją pomocą oraz pani Aleksandrze Osadnik, dzięki której powstają piękne scenografie do moich spektakli. Dzięki bezinteresownej pomocy tak życzliwych ludzi mogę zrobić coś dobrego dla szkoły i uczniów.
opr. B.S.