Numer: 22 (581)
Data wydania: 28.05.03
- 11 czerwca odbędzie się zwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy ZPC MIESZKO SA. W programie m.in.: rozpatrzenie i zatwierdzenie sprawozdań zarządu i rady nadzorczej z działalności spółki za rok obrotowy 2002, podjęcie uchwał w sprawie udzielenia członkom zarządu i rady nadzorczej absolutorium z wykonania przez nich obowiązków w minionym roku oraz uchwały w sprawie podziału zysku, wyrażenia zgody na emisje obligacji, odwołania i powołania członka rady nadzorczej.
- Walne zgromadzenie akcjonariuszy RAFAKO S.A. powołało radę nadzorczą na V kadencję w składzie: Sebastian Bogusławski, Monika Hałupczak, Andrzej Kowalski, Witold Okarma, Krzysztof Pawelec, Wojciech Pątkiewicz i Michał Zubrzycki.
- 20 maja weszło w życie zawieszenie realizacji umowy podpisanej 12 kwietnia 2001 r. pomiędzy Konsorcjum RAFAKO S.A. i ALSTOM Power Boiler GmbH, a firmą Elektrim - Megadex S.A., której przedmiotem jest dostawa kotła dla bloku energetycznego o mocy 460 MW w Elektrowni Pątnów II.
- Rafamet SA płaci już regularnie podatek od nieruchomości. To duża ulga dla gminy, która dzięki temu zwiększa swój budżet. Przypomnijmy, że spółka skorzystała z tzw. ustawy restrukturyzacyjnej i pozbyła się wiszących na jej koncie zobowiązań wobec państwa i samorządu. Z zaległego podatku zwolnił ją również burmistrz Kuźni
- Trwają prace nad powołaniem Śląskiej Organizacji Turystycznej. Niedawno rozmawiano na ten temat w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim. Omawiano kwestie związane ze statutem organizacji, jej zadaniami oraz zasadami uczestnictwa zainteresowanych firm i instytucji w tym przedsięwzięciu. Omówiono też założenia finansowe oraz procedurę rejestracji ŚOT, która zostanie wszczęta już za parę tygodni. Pozwoli to na rozpoczęcie działalności Śląskiej Organizacji Turystycznej w październiku tego roku. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele lokalnych samorządów oraz przedsiębiorstw branży turystycznej woj. śląskiego. W ramach reformy administracji koordynacją turystyki w kraju zajmuje się Polska Organizacja Turystyczna.
- Do 7 czerwca przyjmowane są zgłoszenia kandydatów do prac w Powiatowej Społecznej Radzie ds. Osób Niepełnosprawnych. Kandydatów mogą zgłaszać działające na terenie powiatu raciborskiego organizacje pozarządowe, fundacje oraz samorządy gminne. Zgodnie z ustawą o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, przy starostach tworzy się powiatowe społeczne rady ds. osób niepełnosprawnych. W Powiatowej Społecznej Radzie ds. Osób Niepełnosprawnych zasiadać będzie 5 członków, wyłonionych spośród przedstawicieli działających na terenie powiatu organizacji pozarządowych, fundacji oraz samorządów terytorialnych. Do zakresu działania Rady należy: inspirowanie przedsięwzięć, zmierzających do integracji zawodowej i społecznej osób niepeł-nosprawnych oraz realizacji ich praw; opiniowanie projektów powiatowych programów działań na rzecz osób niepełnosprawnych oraz ocena realizacji tych programów, a także opiniowanie projektów uchwał i programów przyjmowanych przez Radę Powiatu Raciborskiego pod kątem ich skutków dla osób niepełnosprawnych.