Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zawaliła się wiata w zagrodzie żubrów w Raciborzu [ZDJĘCIA]

Sobotnia wietrzna pogoda spowodowała niebezpieczne zdarzenie w raciborskiej zagrodzie żubrów. Doszło do zawalenia się wiaty. Na szczęście była zabezpieczona ogrodzeniem.

Zawaliła się wiata w zagrodzie żubrów w Raciborzu [ZDJĘCIA]strażnik leśny
Wiata w zagrodzie żubrów runęła

Wiata w zagrodzie żubrów w Raciborzu przewróciła się, do czego przyczynił się silny poryw wiatru. Obiekt jest jednak ogrodzony i nikt nie ucierpiał.

Sytuację w mediach społecznościowych skomentował wiceprezydent Raciborza, mieszkaniec Brzezia Dominik Konieczny, niedługo po tym, jak doszło do tej sytuacji. - Dobrze że nikomu nic się nie stało, teren był ogrodzony i odwiedzający schronili się przed deszczem w innym budynku, lecz sprawą z pewnością zainteresują się odpowiednie organy - napisał. - Żal patrzeć - dodał.

Wiceprezydent w swoim wpisie oznaczył posła Michała Wosia, inicjatora Zagrody Żubrów. Woś oświadczył, że wiata była w trakcie budowy "z właściwym projektem zatwierdzonym pozwoleniem budowlanym". - Za inwestycję odpowiada wykonawca i kierownik budowy. Dobrze, że nikomu nic się nie stało. Plac budowy jest odgrodzony od ścieżki edukacyjnej. Na pewno sprawa wymaga wyjaśnienia - podkreślił. Inwestorem tego zadania, podobnie jak i całej zagrody, której koszt szacuje się na ok. 9 mln zł jest Nadleśnictwo Rybnik.

W powiecie raciborskim strażacy interweniowali dwa razy do usuwania powalonych na drogę konarów.

Sprawdź także: Drzewo zwaliło się na groby na cmentarzu w Wodzisławiu Śląskim

Ludzie

Dominik Konieczny

Radny,  były wiceprezydent Raciborza

Michał Woś

Poseł na Sejm RP

11 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~NikDyzma (188.137. * .180) 25.03.2024 15:57

To nie miało prawa się nie przewrócić. Tyle ton drewna i dachówki trzyma się na wkrętach do drewna. Amatorszczyzna. Tak druga wiata też prędzej czy później się połozy.

~wtf (46.223. * .148) 24.03.2024 17:10

Na zdjęciach trudno dopatrzyć się jakiegokolwiek stężenia lub usztywnienia. Na wizualizacji też takich elementów nie ma. Wiata złożyła się jak domek z kart, bo się złożyć musiała, i nie ma to nic wspólnego z fundamentem. Pytanie: kiepski projekt statyka-konstruktora czy zaniedbanie kierownika budowy?
Zakładam, że projektu nie robił jakiś student ze słynnej w okolicy akademi ustosunkowanej czy jakoś tak...

~Mel979797 (89.64. * .195) 24.03.2024 14:00

O proszę, hejterzy i raciborscy znawcy od wszystkiego i niczego już się zlecieli. Mnie tam bardziej interesuje od budującej się wiaty szkielet lodowiska, który straszy w środku miasta albo te namalowane przez pana Darka wizualizacje mostu, który powinien już się budować..

~Mutti73 (31.11. * .103) 24.03.2024 13:55

Wichura przewraca wiatę, która była w trakcie budowy. Całe szczęście nikomu, nic się nie stało. Gorąco ma teraz wykonawca, kierownik budowy, może starostwo bo klepnęło plany na podstawie, których ktoś to zaczął budować. Co zatem robi miejska platforma i lewica? Obrzuca błotem Wosia (bo on jest pomysłodawcą tego miejsca) i Szrota (bo był zaangażowany w ten projekt). Niesamowite pokłady nienawiści się w ludziach kryją.

~Jolo20978 (83.22. * .118) 24.03.2024 13:41

Dokładnie, ktoś w Starostwie wydał na to pozwolenie budowlane.

~ProMyk2 (5.173. * .242) 24.03.2024 13:38

była w trakcie&

~ProMyk2 (5.173. * .242) 24.03.2024 13:38

Wiata nie była w trakcie budowy a zatem za nadzór nad budową odpowia wykonawca i inspektor nadzoru. Oni mają zatem w tym momencie problem. Woś i Szrot przecież nie lali tam fundamentów. Jeśli już kogoś politycznie chcecie pociągać do odpowiedzialności to uważajcie, żeby ktoś nie doczepił się do obecnego starosty - bo ktoś to pozwolenie budowlane w starostwie klepnął.

~ckracobrz (5.173. * .46) 24.03.2024 13:00

PORAŻKA dla przyszłego starosty pana Szrota brak nadzoru nad, a w mieście chcą chodniki wywracać z mostu zrobić KŁADKE.

~StrachSięBać (46.134. * .229) 24.03.2024 12:30

I oni chcą nam nowy most budować.

~Marc0 (94.254. * .9) 24.03.2024 10:46

Jeśli inne obiekty w tej Zagrodzie Wosia i Szrota są zamocowane tak samo jak ta wiara, co widać na zdjęciach – to cały obiekt do NATYCHMIASTOWEGO ZAMKNIĘCIA! To grozi katastrofą budowlaną!

~Dragan (31.171. * .102) 24.03.2024 07:32
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

No to Woś ma problem. A jak Woś ma problem to problem ma Szrot i Fita.