Koleje Śląskie wracają do Bohumina. Pierwsze przejazdy już 11 czerwca

Zgodnie z oczekiwaniami podróżnych w korekcie rozkładu jazdy Kolei Śląskich, która zacznie obowiązywać od 11 czerwca 2023 roku, przywrócone zostaną połączenia do Bohumina. Ta informacja szczególnie może ucieszyć mieszkańców miejscowości przygranicznych. 

Koleje Śląskie wracają do Bohumina. Pierwsze przejazdy już 11 czerwca
Rzecznicy Kolei Śląskich Aldona Węgrzynowicz i Maciej Zaremba ogłosili powrót połączenia z Bohuminem już od 11 czerwca. fot. S. Kamczyk

Jako pierwsze przywrócone zostaną trzy pary pociągów do czeskiego Bohumina, kursujące w systemie Chałupki-Bohumin-Chałupki. 

- Pasażerowie wielokrotnie prosili nas o Bohumin, jednak wówczas wznowienie połączeń przez sytuację pandemiczną było niemożliwe. Głos pasażerów to jednak podstawa naszego funkcjonowania, a ci chcieli jeździć do Bohumina. Koleje Śląskie są po to, by wozić pasażerów w granicach regionu i swoich możliwości formalnych i finansowych - podkreśla Maciej Zaremba, rzecznik prasowy Kolei Śląskich. 

Przewóz pasażerów będą realizować maszyniści Kolei Śląskich, korzystając z taboru czeskiego.

- Pojawiła się kwestia dostosowania wymogów taboru do kursowania transgranicznego. Czesi mają nieco inne standardy, mimo że wszyscy poruszamy się w ramach Unii Europejskiej. Od 10 grudnia natomiast planowane jest rozszerzenie do 5 połączeń z Bohuminem, które będą realizowane bezpośrednio z Katowic - zapowiada Maciej Zaremba. 

Połączenia od grudnia realizowane będą przez maszynistów Kolei Śląskich, jednak już z wykorzystaniem taboru Kolei Śląskich. 

- Według szacunków, pierwszy etap powrotu Kolei Śląskich do Bohumina to koszt ok. 300 tys. zł - wylicza Aldona Węgrzynowicz, rzecznik prasowa Kolei Śląskich.  

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].