Uczyli się jak nie hejtować, ale szanować
To było prawdziwe święto szacunku, tolerancji i akceptacji. „Szanuję, nie hejtuję” – pod takim właśnie hasłem odbył się już po raz czwarty Tydzień Tolerancji zorganizowany przez Sportową Szkołę Podstawową nr 2 w Radlinie.
RADLIN Akcja obejmowała działania edukacyjno-wychowawcze budujące postawę otwartości, życzliwości i empatii wobec drugiego człowieka, niezależnie od jego wyglądu, możliwości, ale również poglądów, wyznania czy koloru skóry. - Nienawiść, brak zrozumienia, czy szacunku do drugiego człowieka to niewątpliwie bolączki XXI wieku. Rozumiejąc ten problem i dostrzegając potrzebę pochylenia się nad nim, po raz kolejny zaangażowaliśmy się w projekt pn. Tydzień Tolerancji - mówi koordynatorka akcji Anna Kasza.
Podobnie jak w poprzednich latach w przedsięwzięcie zaangażowana była cała społeczność szkolna SSP nr 2. Do współpracy zaproszono również zaprzyjaźnione z placówką szkoły z Radlina - Szkołę Podstawową nr 1, nr 3 i nr 4. W ramach Tygodnia Tolerancji odbyły się tematyczne zajęcia wychowawcze, warsztaty, spotkania, konkursy i zawody sportowe. - Poprzez zrealizowane zadania staraliśmy się udowodnić, że świat może byś lepszy, barwniejszy i szczęśliwszy. Wystarczy tylko go uszlachetniać, zaczynając od samych siebie - mówi Anna Kasza. Tygodniową akcję zakończył wielki finał, który odbył się 28 marca w murach Miejskiego Ośrodka Kultury w Radlinie. Celem przedsięwzięcia – jak podkreśla koordynatorka wydarzenia – było stworzenie możliwości uczniom i ich opiekunom zaprezentowania się na deskach prawdziwej sceny, dostrzeżenia w sobie, ale przede wszystkim w koledze, koleżance talentu, ciekawych możliwości i interesującej osobowości. Na scenie wystąpili m.in. laureaci szkolnego konkursu „Mam Talent” oraz konkursu tanecznego „Radlin Dance”.
Aby upamiętnić tegoroczny Tydzień Tolerancji, stworzono kapsułę czasu. Zostały w niej umieszczone najważniejsze myśli, wartości i idee uczniów każdej z radlińskich szkół, jakie chcieli przesłać do swoich rówieśników w przyszłości. Dzięki temu powstały: znój wartości, wiersz, list do przyszłych rówieśników oraz przyszłych władz miasta. Kapsuła została zamknięta podczas finału imprezy. Jej uroczyste zakopanie odbędzie się wówczas gdy znajdzie się dla niej odpowiednie miejsce na terenie Radlina. Jego wyznaczenie nastąpi w drodze międzyszkolnego konkursu ogłoszonego przez SSP nr 2.
(juk)